ZŠ Sirotkova » Aktuality

Aktuality

PF 2021

Výsledky městského kola Vánočního turnaje v sudoku

Ve čtvrtek 17. prosince uspořádala ZŠ Sirotkova městské kolo Vánočního turnaje v sudoku. Do městského kola turnaje se zapojilo celkem 111 žáků ze 17 brněnských škol. Vzhledem k mimořádné situaci proběhlo kolo distanční formou prostřednictvím on-line aplikace.

V kategorii 5. tříd v turnaji zvítězil Viktor Skácel ze ZŠ Holzova, na druhém místě se umístil Antonín Fousek ze ZŠ Laštůvkova, třetí skončila Viktorie Anna Eliášová ze ZŠ Sirotkova.
V kategorii 6. a 7. tříd v turnaji zvítězil Adam Lacho ze ZŠ Hroznová, na druhém místě skončila Žaneta Zádrapová ze ZŠ Sirotkova a na třetím místě Nela Horáková ze ZŠ Novolíšeňská.
V kategorii nejstarších žáků 8. a 9. tříd zvítězila Anouk Robert ze ZŠ Pavlovská, na druhém místě se umístil Jindřich Macháč také ze ZŠ Pavlovská a třetí skončila Marie Venerová ze ZŠ Hroznová.
Všem zúčastněným hráčům i vyučujícím děkujeme za účast v soutěži, nejlepším řešitelům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších turnajích a soutěžích.  Soutěžící na prvních třech místech si mohou v ZŠ Sirotkova vyzvednout cenu pro vítěze – diplom a deskovou hru. Pro cenu si prosím přijďte v týdnu od 4. do 8. ledna 2020 mezi 7:30 a 15:00 hodin do kanceláře školy.

Prohlédnout si můžete podrobnější výslednice soutěžících na prvních deseti místech:

UPOZORNĚNÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

 

Upozorňujeme, že přeobjednávka obědů na 4.1.2021 je do 18.12.2020 do 12:00 hod. Automaticky mají všichni prezenčně přítomní žáci oběd číslo 1.
Děkujeme za pochopení

Výsledky odloženého městského kola soutěže Babylon aneb Rozumíme si?

 
V září 2020 proběhlo odložené městské kolo soutěže ve čtenářské gramotnosti Babylon aneb Rozumíme si? pro kategorie 5. tříd a 6. a 7. tříd. Do soutěže se po loňském školním kole přihlásilo přes 1 300 úspěšných řešitelů školních kol ze základních škol z Brna a okolí. Z nich bylo pozváno do městského kola více než 300 nejúspěšnějších řešitelů. Díky uzavření škol bohužel nebylo možné městské kolo v březnu uskutečnit. Proto se v září uskutečnilo alespoň pro ty žáky, kteří postoupili do městského kola a zůstali na svých kmenových školách.
Žáci naší školy byli v soutěži velice úspěšní!
V kategorii 5. tříd se na 4. místě umístila Daniela Vrabcová, na 6. místě Sofie Samková a Veronika Wessely. V kategorii 6. a 7. tříd se na nádherném 2. místě umístil Šimon Tajovský, na 5. místě Zuzana Lengyelová.
Výsledné pořadí v dané kategorii si můžete prohlédnout zde: kategorie 5, kategorie 6 a 7.

Gratulujeme výhercům!

Výsledky turnaje v sudoku

V uplynulých týdnech měli žáci 5. – 9. tříd možnost vyzkoušet své umění řešit různé typy sudoku a změřit své síly s ostatními žáky školy. Velmi nás potěšilo, že žáci mají o řešení logických úloh tohoto typu velký zájem a je vidět, že mnozí z nich sudoku ve svém volném čase pravidelně řeší. Spousta žáků vyřešila všechna předložená zadání a o nejlepších řešitelích rozhodoval často čas odevzdání, případně (mezi žáky 8. – 9. tříd) ještě on-line rozstřel. Nejlepší řešitelé jednotlivých kategorií nás budou reprezentovat v městském kole Vánočního turnaje v sudoku, které pořádá naše škola ve čtvrtek 17. 12. od 13 hodin.
V kategorii 5. třídy postupují do městského kola:

  • Kateřina Čončková 5.C
  • Julie Lepilová 5.D
  • Viktorie Anna Eliášová 5.A

V kategorii 6. a 7. třídy postupují do městského kola:

  • Jakub Šmahel 6.A
  • Žofie Heroutová 6.D
  • Žaneta Zádrapová 7.D

V kategorii 8. a 9. třídy postupují do městského kola:

  • Michal Přibyl 8.C
  • Šimon Večeřák 9.D
  • Dan Bečvář 8.C

Podrobné výsledky žáků, kteří získali více než 100 bodů najdete v přílohách 5. ročník6. a 7. ročník, 8. a 9. ročník.

MATESO

 

I v této soutěžím nepřející době se 81 žáků 5. ročníků zúčastnilo matematické soutěže Mateso. Žáci se utkali s 15 náročnými matematickými úlohami. Jak to dopadlo se můžete podívat ve výsledcích ZDE.

Kouzelné klíče v 1.A

Ve třídě 1.A se dnes “ kouzelnými“ klíči otevírala truhla se slabikáři. Ze všech žáků se stali čtenáři.😃👍

 

Kombinace prezenční a online výuky na naší škole

MATEMATICKÝ KLOKAN 2020

 

I v tomto,  ne zrovna typickém, období žáci naší školy soutěží. V březnu byla odložena  soutěž Matematický klokan. Měla proběhnout koncem října. Bohužel opět již v této době nebyli žáci ve škole. Proto jsme se rozhodli s žáky soutěž uskutečnit online formou.

 

Výsledky uvádíme ZDE.

DISTANČNÍ VÝUKA

 

Z důvodu nařízení vlády probíhá výuka ve všech třídách distančním způsobem.
Rozvrh je ve všech třídách rozdělen na online a offline hodiny.
Online hodiny se realizují přes Google Meet.

Od 2. 11. platí tyto úřední hodiny v sekretariátu školy: Po – Pá vždy od 8.30 – 13.00 hod.
V tuto dobu je přítomno i vedení školy.