Aktuality

9.A v Praze

Dne 2. 6. navštívila třída 9. A Prahu za účelem prohloubení svých znalostí z období 2. světové války a Protektorátu Čechy a Morava. Po úvodní historické procházce centrem města jsme doputovali do krypty kostela sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, ve které se ukrývali českoslovenští parašutisté, kteří provedli úspěšný atentát na zastupující říšského protektora Reinharda Heydricha. Žáci zde ověřili své znalosti z hodin dějepisu a vžili se do kůže hrdinů, kteří se dokázali postavit a bojovat proti hrůzám nacistického režimu a díky kterým došlo ke zrušení Mnichovské smlouvy a obnovení Československa v jeho předválečných hranicích.

Švp Kopánky 4.B

Fotogalerie ke zhlédnutí: ZDE.

Švp Ramzová 6.D + 7.B

Doplňovaná fotogalerie ke zhlédnutí: ZDE.

Třída 7. D na poznávací vycházce Brnem

Cyklovodácký kurz 2023

Fotogalerie ke shlédnutí: ZDE.

Indiánský dětský den

Dnes si všechny děti 1. stupně užily indiánský dětský den. Ve skupinkách si zvolily svého náčelníka a šamana, vymyslely název svého kmene, společně si vyrobily totem, tomahawk a za zvuku šamanských bubnů zatancovaly svůj kmenový tanec. Na školním dvoře pak plnily různé indiánské úkoly (chytání ryb, lov bizona, uzlování ze zvířecích šlach,…) a vše ukončily společnou indiánskou diskotékou v tělocvičně. Pomyslnou třešinkou na indiánském dortu byla osvěžující zmrzlina podávaná místními squaw. Děkujeme mladým indiánkám a indiánům z 9.ročníku za pomoc. Howgh!

Celá fotogalerie ZDE.

Kulturní VÍDEŇ

Žáci 9. a 8. ročníku nedávno měli skvělou příležitost se vydat na výlet do Vídně. Program výletu byl plný zajímavých aktivit, které nám umožnily prozkoumat umělecké a historické bohatství Rakouska. Začali jsme prohlídkou rozlehlých zahrad zámeckého areálu Belvedere. Zahradní plochy s úchvatnými květinovým aranžmá a elegantními sochami nás příjemně naladily na celý den plný objevování. Dalším bodem programu byla návštěva slavné galerie umění Albertina. Tato prestižní instituce je domovem neuvěřitelného množství uměleckých děl, která zahrnují obrazy a kresby od pozdní gotiky přes renesanci, baroko, rokoko až po umění 20. století.
Poslední zastávka byla katedrála sv. Štěpána, nejvýznamnější gotická památka v Rakousku. Katedrála, jejíž stavba započala již v 12. století, procházela architektonickými změnami a rozšířením v průběhu následujících staletí. Vstoupili jsme do této majestátní stavby a okamžitě jsme byli uchváceni jejím impozantním interiérem.
Celý výlet byl nejen poučný, ale také zábavný. Žáci měli možnost rozšířit své znalosti o umění a historii a zároveň se i dobře pobavit. Diskutovali jsme o jednotlivých dílech, vyjadřovali své dojmy a srovnávali různé umělecké styly. Každý si odnesl něco jiného, ať už to byl nový oblíbený umělec nebo nová perspektiva na historii.

1. A a hejkal Pepino zdraví ze Sykovce

Třídy 1.A, 2.A jsou na Sykovci

Všechny děti zdraví své blízké a těší se na vysočinská dobrodružství!!

ŠVP 5.C

Třída 5.C posílá spoustu pozdravů z končící školy v přírodě. Zážitků bylo spoustu od různých her a šifrovaček, přes nalezená házecí letadýlka v tajném ukrytém sklepě až po výlety na Lesní bar, lanovkou na Šerák a projížďku na minikárách. Všichni jsme si výlet moc užili a za pár chvil se vydáme zpět vlakem domů. 🙂