Aktuality

Lyžák 3.A + 3.C Stříbrnice

První společný lyžák jsme si náležitě užili. Začátečníci už umí obloučky, zkušenější sjíždí velké kopce. Počasí vyšlo nakonec parádně, sluníčko a mrazík úřadovali a vytvořili krásné podmínky. Večerní programy byly velmi živé, děti to umí skvěle roztančit:-). Usínání se zkracovalo, ranní vstávání prodlužovalo a tak to má být.
Zdraví Katka, Bára, Eva, Jitka, Lenka a Pepa

Pozdrav z Dolní Moravy od 4.B a 4.C

Od pondělí si užíváme na horách, už nám padal sníh i déšť, ale lyžování je super. Večer v tělocvičně nebo bazénu taky není k zahození. A užili jsme si i lopaty.

9.C a 1.B společně oslavily Vánoce

 

Žáci tříd 9.C a 1.B si užili společné vánoční setkání plné pohody a dobré nálady. Nejprve proběhlo vzájemné rozdávání dárků, které potěšilo malé i velké a přineslo spoustu úsměvů. Slavnostní atmosféra pokračovala společnou procházkou, při níž měli žáci prostor si popovídat a užít si předvánoční čas. Společné setkání bylo příjemným zpestřením adventního období.

společné zpívaní žáků s učiteli

3.A v Rubínku

Ve čtvrtek 11. prosince se žáci 3.A vypravili do Rubínku, kde se pravidelně scházejí žabovřeské seniorky, aby jim zpříjemnili předvánoční čas svým vystoupením. Žáci zazpívali krásné vánoční koledy, doprovázené hraním na různé hudební nástroje a zahráli babičkám vánoční pohádku. Na závěr jim byly předány dopisy, které jim o sobě nebo o zážitcích se svými babičkami a dědečky napsali žáci z prvního stupně. Nelze tu zcela přesně vyjádřit a popsat panující sváteční náladu, úsměvy, nostalgické vzpomínky, radost, dojetí a pohlazení po duši, které žáci svým úžasným vystoupením u všech přítomných vyvolali. Však také byli odměněni bouřlivým potleskem a balíčkem s výborným cukrovím, které babičky samy pekly.

Moc všem účastníkům a i pisatelům dopisů děkuji. Jistě máte dobrý pocit, že jste udělali něco pěkného pro někoho druhého. Přejeme vám všem pohodový advent a budeme se všichni těšit na podobnou akci příští rok.

Zuzka Košťálová, Bára Krátká a žáci 3.A
Michal Pokorný
Filip Derka
Ben Dobeš
Kryštof Nosek
Sláva Holovnia
Darina Kořínková
Emma Adámková
Lída Pavlíčková
Bětka Pavlíčková
Maruška Hollósyová
Sandra Táborská
Štěpánka Ondrůšková
Anděla Vašutová
a Darinka Košťálová

7.AD zdraví z Tauplitz

Finálové zápasy florbalového turnaje

V pátek 12.12. vyvrcholil dlouhodobý školní florbalový turnaj svými finálovými zápasy.
Od poloviny září se odehrálo celkem 38 zápasů. Po základní části ve skupinách a po play off spolu změřily síly ve finále v mladší kategorii třídy 7.C a 7.D a ve starší kategorii 8.D a 9.C.
Finálové zápasy pískal Adam Hemerka,  hráč Mladé Boleslavi a reprezentant ČR ve florbalu. Adam před zápasy ukázal hráčům něco ze svých florbalových dovedností.
Ve finále mladších žáků zvítězila třída 7.C a mezi staršími byli nejlepší žáci 8.D. Putovní pohár, medaile a ceny přišel hráčům spolu s Adamem předat i pan starosta Filip Leder.

lyžařský výcvikový kurz v Rakousku

Žáci 7.B a 7.C byli od neděle 7.12. do čtvrtka 11.12. na lyžařském výcvikovém kurzu v Rakousku.
Kromě pěti dní lyžování si zkusili také práci kuchaře, kdy si vyrobili vlastní pizzu. Každý večer měli zábavný nebo vzdělávací program.
Moc jsme si to v Tauplitz užili.

Recitační soutěže pro 1. – 4. ročníky

Ve středu 10. prosince proběhlo školní kolo recitační soutěže pro 1. – 4. ročníky. Ve školním kole se děti utkaly ve třech kategoriích – 1. ročníky, 2. a 3. ročníky, 4. ročníky. Souboj to byl nelehký, všichni recitátoři předvedli skvělé výkony a vybrat ty nejlepší nebylo vůbec jednoduché. Všem vítězům gratulujeme a první dvěma místům z každé kategorie budeme fandit v městském kole, kterého se zúčastní v březnu roku 2026.

Vítězi se nakonec stali:

1. kategorie
1. místo Marek Lavický
2. místo Sára Kurcová
3. místo Filip Ondruš
Cena publika Filip Ondruš

2. kategorie

1. místo Jonáš Hovořák
2. místo Zuzana Marková
3. místo Magdalena Kopecká
Cena publika Zuzana Marková

3. kategorie
1. místo Klára Crhová
2. místo Anna Hetmerová
3. místo Antonín Rada
Cena publika Anna Hetmerová

Babi, dědo, přijď za mnou do školy…

Děti ze 3.C přemýšlely, co by jejich prarodiče mohlo zajímat, když za námi přijdou do školy. Jelikož jsme cukříci matematiku milující, vyhrála hra na učitele (vnoučata) provázející své žáky (prarodiče) po matematických stanovištích. Na oplátku nám naši senioři odpověděli na zvídavé otázky ohledně svých školních let, donesli perníčky, své vlastní slabikáře a dokonce i vysvědčení psané rukou. Byl to nejlépe strávený čas, jaký si nejen teď před Vánoci dovedeme představit, protože propojení dětské zvídavé dušičky s moudrostí stáří, kde energie stále jiskří…to je ❤️🍀.
Ze srdce děkujeme, že jste do toho šli a těšíme se na příští ročník!

Katka Kouřilová a děti ze 3.C