ZŠ Sirotkova » Aktuality

Aktuality

Matematická olympiáda 9. tříd

 

Ve středu 30.1.2019 se konalo městské kolo matematické olympiády 9. tříd. Ve velké konkurenci žáků z gymnázií je nejúspěšnějším žákem naší školy Marek Přibyl, který je i úspěšným řešitelem městského kola. Moc gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.

Výsledkovou listinu můžete shlédnout zde

Matematická olympiáda 5. tříd

Ve středu 30.1.2019 se v ZŠ Křídlovická konalo městské kolo matematické olympiády pro žáky 5. ročníku. V obrovské konkurenci se na druhém místě se umístili žáci Lukáš Světlík z 5.D a Martin Vořechovský z 5.C. Třetí místo obsadili Zuzana Chovancová z 5.C, Nikolas Novický a Miroslav Šemora, oba z 5.D. Dalších 14 žáků se stalo úspěšnými řešiteli. Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Na výsledky se můžete podívat zde.

SIROTEK CUP 2019

Po jarních prázdninách se uskutěční turnaj ve florbale Sirotek Cup 8. a 9. ročníků. Rozpis zápasů ZDE

ŠKOLNÍ KOLO BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY

Školní kolo BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY proběhne ve čtvrtek 7.2.2019 ve 14.00 hodin v učebně přírodopisu. Případní zájemci o školní kolo se můžou nahlásit přímo v kabinetě přírodopisu u p.učitelky Rašovské nebo p.učitele Přikryla.
Aktuální informace, studijní materiály, užitečné rady a doporučení začínajícím soutěžícím najdete ZDE

UPOZORNĚNÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

Poslední možnost odhlášení a změny obědů na pondělí 18. 2. je pátek 8. 2. do 12:00.

Objednávkový terminál bude 8. 2. ve 12:00 zablokován.

Školní jídelna

UPOZORNĚNÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

Poslední možnost odhlášení a změny obědů na pondělí 4. 2. je čtvrtek 31. 1. do 12:00.

Objednávkový terminál bude 31. 1. ve 12:00 zablokován.

Školní jídelna

MOZ5 a MOZ9

Ve středu 30.1.2019 se uskuteční městská kola v matematické olympiádě pro 5. a 9. ročník. Páťáci budou soutěžit v ZŠ Křídlovická od 9 do 10:30 h. Deváťáci v budově Gymnázia tř. Kpt. Jaroše na Příční od 9 do 13 hodin. Přejeme jim všem hodně zdaru při řešení záludných úloh.

Recitační soutěž

Dne 19.2. od 14 hodin se bude v učebně výtvarné výchovy konat školní kolo recitační soutěže pro 6. – 9. ročníky.

Recitační soutěž se koná na naší škole každoročně, ovšem v tomto školním roce budou žáci recitovat svoje vlastní básně (v rámci celoročního projektu sekce českého jazyka na téma POEZIE).

Moc se těšíme na kreativní práci našich dětí. Nejlepší básně i recitátoři se můžou těšit na velmi pěkné ceny.

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

Ve čtvrtek 24.ledna postupuje Jan Račanský z 9.C do okresního kola Olympiády v českém jazyce, které se bude konat v CVČ Lužánky.

Držíme Honzovi palce!

PROJEKT ZDRAVÉ JÍDLO V I.B

Žáci z 1.B dnes měli výuku předmětu Člověk a jeho svět zpestřenou praktickými ukázkami zdravého jídla-měli možnost ochutnat pomazánky z avokáda, hummusu, mrkve či rybí, zeleninové a sýrové špízy, zeleninovo-vajíčkové muchomůrky, lisované fíky a jiné dobroty. Dále v rámci učiva o lidských smyslech děti poznávaly ovoce pomocí hmatu, čichu, chuti a zraku.