Aktuality

Vánoční turnaj v Sudoku

V pondělí 17.12.2018 se v naší škole uskuteční městské kolo „Vánočního turnaje v Sudoku“. Soutěž začíná v 9 hodin, doba trvání soutěže 60 minut. Předpokládaný konec kolem 10:05 – 10.15 h.  Soutěžící jsou rozděleni do 3. kategorií. Kategorie 8. a 9. tříd bude soutěžit v prostorách jídelny, ostatní v 1. patře. Vcházejte do školy prosím  vchodem z ulice Sirotkova. Těšíme se na vás a přejeme hodně úspěchů při soutěži.

PERNÍČKY ve 4.B

Že zdobení chaloupek bude nelehká práce, tak to jsem tušila.
Byl to masakr, který se asi po 20 minutách zcela uklidnil. Děti pochopily, že perníky mám pro všechny a bílku je dostatek. Z lavic se ozýval mlaskot a jazýčky kmitaly jak o závod, aby slíznutím sladké hmoty opravily vady na kráse. Po hodině se chaloupky začaly rýsovat. Děs běs nastal při kompletaci a slepivání dílů. Ale za pomoci podpěr a paní asistentky jsme všechno zdárně zvládli. Výsledek je úchvatný, přesvěčte se . I.Košťálová třídní učitelka 4.B

Fotogalerie k nahlédnutí: ZDE

4.A v Lužánkách

Pátého prosince jsme se vydali na výukový program o Vánocích do SVČ v Lužánkách. Naladili jsme se Mikulášsky, dozvěděli jsme se něco o tom, jak se slaví Vánoce v jiných zemích a nakonec jsme tvořili krásné svícny. Zakončení pěkného školního dne bylo ve třídě, ve které nás navštívili čerti a samozřejmě Mikuláš.

Další foto: ZDE

Výsledky Dějepisné olympiády – školní kolo

Letošní ročník Dějepisné olympiády nesl téma „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“. Školního kola se zúčastnilo 20 žáků z 8. a 9. tříd. Nejlépe se umístili: 1. Jan Vojta (8. C), 2. Jakub Šaur (8. A), 3. Anna Svobodová (8. C). Vítěz postupuje do okresního kola, které se koná 17. ledna 2019. Nejúspěšnějším řešitelům gratulujeme a ostatním děkujeme za účast a snahu. 🙂

Výsledky olympiády z českého jazyka

V pondělí 26. 11. 2018 se uskutečnilo školní kolo olympiády z českého jazyka.

Zde jsou výsledky – výherci gratulujeme (postupuje do městského kola) a všem zúčastněným děkujeme.

Olympiáda v českém jazyce – 2018/2019

 

 1. Račanský Jan 9. C            35

 

 1. Martykán Jan, 9. C            34,5
 2. Pečinková Natálie, 9. A            34
 3. Tomandlová Elisabeth, 8. C            32
 4. Dokulilová Jana,  8. B            31,5
 5. Přibyl Marek,  9. C, Budínský Tomáš,  8.A        31
 6. Kumanová Natálie,  9.A     30,5
 7. Novická Natálie,  8.A       29
 8. Michalčíková Julie,  9.B      28
 9. Tomandlová Anette,  8.C    26,5
 10. Vodičková Monika,  9.B,    26
 11. Benešová Natálie,  8.A   23
 12. Haraštová Sabina,  9.B, Svobodová Anna,   8.C  22
 13. Štanglová Šárka,  8.A   19,5
 14. Halámek Tomáš,  8.C, Pham Thuy Trang,  8.B   16,5
 15. Jeřábková Noemi, 9.B   15
 16. Přinesdomů Patricie,  9.A 8

 

Sudoku

Minulý týden ve čtvrtek 22.11. 2018 se na naší škole konalo školní kolo v Sudoku. Žáci, kteří se umístili na prvním a druhém místě v každé kategorii postupují do městského kola, které se koná 17.12.2018 v naší škole. Držíme palce.

Výsledková listina je ZDE

Náboj

Na Gymnáziu Matyáše Lercha 3.11.2018 proběhla matematicko-fyzikální soutěž Náboj Junior. Soutěž je připravována pro čtyřčlenné týmy žáků druhého stupně základní školy a příslušné ročníky nižších stupňů gymnázií. Celá soutěž trvá 120 minut, během nichž se týmy snaží vyřešit co nejvíce příkladů. Naši školu reprezentovaly dva týmy. Na 22. místě se umístil tým ve složení Ondřej Gryc, Šimon Kyjovský, Robert Kubů, a Vojtěch Nevrlý. Druhý tým zastoupený Markem Přibylem, Tadeášem Večeřákem, Arnoštem Rubášem a Janem Martykánem skončil na krásném 4. místě. Pokud bychom vzaly v úvahu jen základní školy, tak se tento tým umístil na 4. místě v rámci celé republiky. Děkujeme za krásný úspěch.
Výsledkovou listinu můžete zhlédnout ZDE

Mexická posada

Stejně jako v předchozích letech, tak i letos byli naši žáci pozváni k účasti na mexické posadě tradičně pořádné FF MU v Brně a ZŠ Pramínek. Připravili jsme si pěkné vystoupení spolu s žáky ZŠ Pramínek a zazpívali tradiční písničku „El burrito sabanero“. Vystoupení se moc povedlo a děti si užily skvělé dopoledne v rytmu španělských a mexických písní, účastnily se perfektně připravených workshopů, ve kterých se nejen dozvěděly něco o mexických zvyklostech, ale také něco vyrobily a dokonce i zatančily. Odměnou jim bylo závěrečné rozbíjení piňaty.

Fotogalerie k nahlédnutí: ZDE

Barcelona

Koncem září se žáci naší školy účastnili kulturně – poznávacího zájezdu do Barcelony a blízkého okolí. Navštívili spoustu zajímavých míst, procvičili si španělštinu a také se okoupali v moři. Měli možnost navštívit památky jako např. katedrálu Sagrada Família, domy Casa Milá a Casa Batlló od architekta Antonia Gaudího, klášter Montserrat s vystoupením chlapeckého sboru Escolania. město Girona, botanickou zahradu Pinya de Rosa, lisovnu olivového oleje Empordalia v oblasti Pau, klášter San Pere de Rodes, dále fotbalový stadion Camp Nou a Zpívající fontánu. Výlet se zdařil na výbornou a už teď se žáci těší na další poznávání pestrobarevného a temperamentního Španělska.

Fotogalerie k nahlédnutí: ZDE

VELETRH STŘEDNÍCH ŠKOL

Ve dnech 22. – 24. 11. 2018 se v pavilonech G1 a G2 v areálu Veletrhy Brno, a. s. uskuteční další ročník veletrhu středních a vyšších odborných škol. Veletrh je určen pro rodiče a žáky 9. ročníku, kterým má pomoci při rozhodování a výběru zaměření dalšího studia v rámci zvoleného povolání.