Aktuality

ZŠ Sirotkova se má opravdu čím chlubit

Chtěli bychom se s Vámi podělit o velmi zajímavé údaje od společnosti Cermat, která zajišťuje celostátní přijímací zkoušky na střední školy.
Tato data ukazují, jak byli žáci devátých tříd z jednotlivých škol úspěšní v matematice a českém jazyce u přijímacího řízení na čtyřleté střední školy. Údaje zahrnují data z let 2017-2023.
V úspěšnosti na zkouškách z matematiky jsou naši deváťáci dlouhodobě nejlepší v celém Brně s průměrnou úspěšností 66,6 %. Navíc jsme jako škola ve výsledcích žáků z matematiky druhou
nejúspěšnější základní školou v celé České republice. V úspěšnosti z českého jazyka se žáci naší školy se v rámci brněnského regionu umístili na pomyslném druhém místě. Je to pro nás potvrzení
toho, že to s žáky umíme a děláme výborně. Je to obrovský úspěch, na kterém má lví podíl vynikající pedagogický sbor. Jsem na své učitele hrdý.
Dan Jedlička

SOUTĚŽ VE ČTENÁŘSKÉ GRAMOTNOSTI – BABYLON ANEB ROZUMÍME SI?

V týdnu od 14. 2. do 20. 2. 2024 proběhla, jako již tradičně, školní kola v této soutěži. Účastnili se žáci 5., 6. a 7. ročníků.

Nejlepších výsledků v kategorii 5. tříd dosáhli tito žáci:
1. místo – Alžběta Vyskočilová (41 b)
2. místo – Ela Šebestová (39 b)
3. místo – Lucie Marková (38 b)
Celý seznam žáků i s umístěním naleznete ZDE.

Nejlepších výsledků v kategorii 6. a 7. tříd dosáhli tito žáci:
1. místo – E. Cvrkalová, M. Finda, J. Smolík, D. Girgle, K. Kováč, A. Máca (48 b)
2. místo – Z. Paszová, T. Formánek, B. G. Gardoňová, A. Urválková (47 b)
3. místo – O. Čák, A. J. Veselý, V. Štanglicová, P. Kubáň, F. Másilko, L. Messeri, A. Ručka, N. Šafránková, N. Mazancová (56 b)
Celý seznam žáků i s umístěním naleznete ZDE.
Všem účastníkům gratulujeme a přejeme úspěchy v dalším kole!
Městské kolo se uskuteční v úterý 19. 3. 2024 ve 13.00 hod. v Tyršově ZŠ, Kuldova 38.

Slavnostní ples ZŠ Sirotkova

Vážení rodiče,

rádi bychom vás 15. března pozvali na slavnostní ples ZŠ Sirotkova. Součástí plesu je pestrý program i bohatá tombola. Vstupenky v ceně 400 Kč jsou v prodeji v kanceláři školy v úředních hodinách (každý všední den mezi 7:30 a 15 hodin). Kapacita sálu je omezená, s nákupem vstupenek tedy neváhejte.
Těšíme se na viděnou na tanečním parketu.

 

Pozvánka na VÝSTAVU

Srdečně Vás zveme na výstavu prací žáků 9. ročníků, přijďte se podívat na umělecká díla, která vznikla v rámci výtvarných hodin. Výstava potrvá do konce února.

„Cizí země pod lupou“

Ve středu 28.2. pořádá školní družina akci nazvanou „Cizí země pod lupou“. Přijďte se dozvědět něco zajímavého, prověřit si své znalosti a dovednosti a možná i něco ochutnat. Těšíme se od 16:00.
Kolektiv ŠD

Volné místo

Hledáme pracovnici

DO VÝDEJNY OBĚDŮ

na hlavní pracovní poměr

– úvazek 0,56

– pracovní doba 10:30 – 15:00

Informace v kanceláři školy

Tel. 541 211 944

Biologická olympiáda – školní kolo

Vítězem školního kola biologické olympiády v kategorii D (6. a 7. r.) se stal Filip ŠÍMA ze 6.C. V kategorii C (8. a 9. r.) vybojovala první místo Kateřina CRHÁKOVÁ z 9.A. Vítězům gratulujeme k postupu do okresního kola.

Celkové pořadí ZDE.

Mladší žáci ZŠ Sirotkova vítězí v krajském kole soutěže v šachu

V úterý 31. ledna se zúčastnilo družstvo mladších žáků krajského kola soutěže v šachu. Šestičlenný tým pod vedením pana Petra Zuziaka vyrazil v ranních hodinách do Domu školství v Břeclavi, kde se již tradičně tato soutěž koná. Papírové předpoklady nás řadily mezi favority a ambice k postupu do republikového finále se ukázaly opodstatněné. Náš tým soutěží prošel jako nůž máslem, suverénně zvládl všechna utkání a s velkým náskokem opanoval první, tedy postupové místo. Tým získal 26 z 28 možných bodů, pouze dvě partie skončily pro naše svěřence prohrou, se dvěma soupeři jsme tedy vyhráli 3:1, s ostatními byl výsledek vždy 4:0 pro naše svěřence. Jedná se o nejlepší výsledek družstev 1. stupně od roku 2015!!!
Už teď se všichni těší na červnové finále ČR ve Zlíně, kam pojedeme určitě vylepšit loňské umístění týmu starších žáků (6. místo) a vůbec se netajíme cílem zaútočit na stupně vítězů. A když ne letos, tak určitě v roce příštím. Prostě: „My vám ty medaile přivezeme…!!“
Moc děkujeme našim žákům T. Berdnikovovi, T. Mikuláškovi, O. Hrádkovi, M. Veselému, J. Dokulilovi a S. Hladíkovi za skvělou reprezentaci školy, stejně tak patří velký dík panu Zuziakovi za nadstandardní péči o mladé šachisty.
Detailní výsledky a fotografie z krajského kola najdete zde: https://jmsschess.cz/2024/01/jihomoravskemu-preboru-skol-kralovalo-brno/

Žáci 5.A navštívili výstavu MegaBrouci

Třída 5.A dostala pod stromeček krásný dar ve formě vstupenek na výstavu MegaBrouci. Unikátní výstava nás nadchla extrémně zvětšenými exponáty hmyzu a zajímavostmi o těchto až neuvěřitelných tvorech, kteří žijí kolem nás.

Veletrh cestovního ruchu

V úterý 30.1. se konal zeměpisný projekt ,,Veletrh cestovního ruchu.“ Žáci osmých tříd vytvořili stánky, kde zajímavým způsobem prezentovali zemi světa, kterou si vybrali. Žáci sedmých ročníků se pak tohoto ,,veletrhu“ aktivně účastnili – plnili různé úkoly, ochutnali tamní speciality, zatancovali si typické tance, plnili sportovní úkoly a hlavně se dozvěděli zajímavé a nové informace. Celkem vystavovalo 20 skupin pro cca 100 dětí a návštěvníků z řad učitelů. Přišli se podívat i zástupci zřizovatele školy, pan starosta Mgr. Filip Leder a pan místostarosta pro školství Ing. Pavel Tyralík.

Všechny stánky byly opravdu úžasné, nápadité a velmi pracné. Mohli jsme ochutnat americké hamburgery, belgické pralinky, speciální krevetové chipsy, smažené krevety, italské tiramisu, sýry a sušenky, pálivé mexické papričky, francouzské croissanty, čaj z Galapág, kuvajtský falafel, arabskou placku s humusem, brazilskýexotické ovoce a spoustu dalšího. Vystavovatelé se oblékli do tradičních oděvů, představovali různé předměty a zvyky spojené s danou lokalitou. Akce se velmi vydařila a velký dík patří všem žákům osmých tříd, kteří se všichni k úkolu postavili velmi svědomitě a budou náležitě odměněni.

Nejlepší výsledky:

1. KUVAJT 8.C – 402,5 bodu – Bárta Matyáš, Ždímal Jan, Heger Benjamin, Čejka Radim

2. HAVAJ 8.D – 360 bodů – Bučková Diana , Kubová Mia, Lepilová Julie, Šafářová Anežka

3. ITÁLIE 8.A – 328 bodů – Kořínková Denisa, Peňázová, Slavíčková, Šinogl, Prachařová

Kompletní výsledky zde: Výsledky 1 Výsledky 2

Fotografie z celé akce najdete zde : https://www.rajce.idnes.cz/zssirotkova/album/veletrh-cestovniho-ruchu-2024