ZŠ Sirotkova » Aktuality

Aktuality

Dobrovolné cvičení č.2

Další dobrovolné cvičení je ke shlédnutí ZDE

Dobrovolné cvičení č.1

 

Mrkněte na naše první dobrovolné cvičení, které je ke shlédnutí na školním facebooku ZDE.

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA ŽÁKŮ 9.TŘÍD

 

I v této nelehké době se konají matematické soutěže. 27.1.2021 se distanční formou konalo okresní kolo matematické olympiády žáků 9. tříd. Z naší školy se zúčastnilo 13 žáků a můžeme být pyšní, neboť z toho 11  je úspěšných řešitelů . Všichni úspěšní řešitelé postupují do kola krajského, které se bude konat 16.3.2021.

Mezi nejlepší patří Matthias Chevalier a Jiří  Mynář (3. místo), Jonáš Krejčí a  Matěj Kaller (5. místo) a Adéla Dadáková (6. místo).  Všem  děkujeme za úspěšnou reprezentaci a přejeme i úspěšné řešení úloh v kole krajském. Výsledková listina – ZDE.

zeměpisná olympiáda – školní kolo 2020/2021

 

I v této nelehké době se nám podařilo zorganizovat školní kolo zeměpisné olympiády distanční formou. Žákům byl zadán kvíz přes edookit. Zúčastnila se velká spousta dětí, což nás moc těší a všem zúčastněným děkujeme.

Do okresního kola letos postupují první tři z každé kategorie. Žáci budou plnit olympiádu distančně a podrobné informace obdrží na email. Postupujícím moc gratulujeme a přejeme do dalšího kola hodně štěstí.

Výsledky:
Kategorie A : Borovcová Aneta 6.C, Doležel Tadeáš 6.D
Kategorie B : Zámečníková Nikol 7.C
Kategorie C : Oleksík Martin 8.C

Výsledky v jednotlivých třídách naleznete ZDE

První vysvědčení v 1.B

Dnes dostávali prvňáčci své první vysvědčení…tento slavnostní den si náramně užili.

PF 2021

Výsledky městského kola Vánočního turnaje v sudoku

Ve čtvrtek 17. prosince uspořádala ZŠ Sirotkova městské kolo Vánočního turnaje v sudoku. Do městského kola turnaje se zapojilo celkem 111 žáků ze 17 brněnských škol. Vzhledem k mimořádné situaci proběhlo kolo distanční formou prostřednictvím on-line aplikace.

V kategorii 5. tříd v turnaji zvítězil Viktor Skácel ze ZŠ Holzova, na druhém místě se umístil Antonín Fousek ze ZŠ Laštůvkova, třetí skončila Viktorie Anna Eliášová ze ZŠ Sirotkova.
V kategorii 6. a 7. tříd v turnaji zvítězil Adam Lacho ze ZŠ Hroznová, na druhém místě skončila Žaneta Zádrapová ze ZŠ Sirotkova a na třetím místě Nela Horáková ze ZŠ Novolíšeňská.
V kategorii nejstarších žáků 8. a 9. tříd zvítězila Anouk Robert ze ZŠ Pavlovská, na druhém místě se umístil Jindřich Macháč také ze ZŠ Pavlovská a třetí skončila Marie Venerová ze ZŠ Hroznová.
Všem zúčastněným hráčům i vyučujícím děkujeme za účast v soutěži, nejlepším řešitelům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších turnajích a soutěžích.  Soutěžící na prvních třech místech si mohou v ZŠ Sirotkova vyzvednout cenu pro vítěze – diplom a deskovou hru. Pro cenu si prosím přijďte v týdnu od 4. do 8. ledna 2020 mezi 7:30 a 15:00 hodin do kanceláře školy.

Prohlédnout si můžete podrobnější výslednice soutěžících na prvních deseti místech:

UPOZORNĚNÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

 

Upozorňujeme, že přeobjednávka obědů na 4.1.2021 je do 18.12.2020 do 12:00 hod. Automaticky mají všichni prezenčně přítomní žáci oběd číslo 1.
Děkujeme za pochopení

Výsledky odloženého městského kola soutěže Babylon aneb Rozumíme si?

 
V září 2020 proběhlo odložené městské kolo soutěže ve čtenářské gramotnosti Babylon aneb Rozumíme si? pro kategorie 5. tříd a 6. a 7. tříd. Do soutěže se po loňském školním kole přihlásilo přes 1 300 úspěšných řešitelů školních kol ze základních škol z Brna a okolí. Z nich bylo pozváno do městského kola více než 300 nejúspěšnějších řešitelů. Díky uzavření škol bohužel nebylo možné městské kolo v březnu uskutečnit. Proto se v září uskutečnilo alespoň pro ty žáky, kteří postoupili do městského kola a zůstali na svých kmenových školách.
Žáci naší školy byli v soutěži velice úspěšní!
V kategorii 5. tříd se na 4. místě umístila Daniela Vrabcová, na 6. místě Sofie Samková a Veronika Wessely. V kategorii 6. a 7. tříd se na nádherném 2. místě umístil Šimon Tajovský, na 5. místě Zuzana Lengyelová.
Výsledné pořadí v dané kategorii si můžete prohlédnout zde: kategorie 5, kategorie 6 a 7.

Gratulujeme výhercům!

Výsledky turnaje v sudoku

V uplynulých týdnech měli žáci 5. – 9. tříd možnost vyzkoušet své umění řešit různé typy sudoku a změřit své síly s ostatními žáky školy. Velmi nás potěšilo, že žáci mají o řešení logických úloh tohoto typu velký zájem a je vidět, že mnozí z nich sudoku ve svém volném čase pravidelně řeší. Spousta žáků vyřešila všechna předložená zadání a o nejlepších řešitelích rozhodoval často čas odevzdání, případně (mezi žáky 8. – 9. tříd) ještě on-line rozstřel. Nejlepší řešitelé jednotlivých kategorií nás budou reprezentovat v městském kole Vánočního turnaje v sudoku, které pořádá naše škola ve čtvrtek 17. 12. od 13 hodin.
V kategorii 5. třídy postupují do městského kola:

  • Kateřina Čončková 5.C
  • Julie Lepilová 5.D
  • Viktorie Anna Eliášová 5.A

V kategorii 6. a 7. třídy postupují do městského kola:

  • Jakub Šmahel 6.A
  • Žofie Heroutová 6.D
  • Žaneta Zádrapová 7.D

V kategorii 8. a 9. třídy postupují do městského kola:

  • Michal Přibyl 8.C
  • Šimon Večeřák 9.D
  • Dan Bečvář 8.C

Podrobné výsledky žáků, kteří získali více než 100 bodů najdete v přílohách 5. ročník6. a 7. ročník, 8. a 9. ročník.