ZŠ Sirotkova » Aktuality

Aktuality

Matematické soutěže Brloh, Komár

Máte rádi logické úlohy, rádi řešíte hádanky, hlavolamy a šifry? Pak právě vám jsou určeny matematické soutěže Brloh a Komár.

Brloh je zábavná týmová soutěž pro žáky ZŠ a nižších gymnázií. Probíhá ve třech kolech, která řešíte v pohodlí domova prostřednictvím internetu, nejlepší týmy pak postupují do finálových kol. Velké finále se letos koná na půdě CITECu Masarykovy univerzity. Chcete-li se dozvědět víc, přihlásit se nebo si vyzkoušet úlohy z minulých ročníků, směle na brloh.math.muni.cz.

Komár je matematický korespondenční seminář, který organizují studenti Gymnázia Brno, tř. Kpt. Jaroše pod záštitou Ústavu matematiky a statistiky PřF MUNI. Jedná se o soutěž určenou pro žáky 2. stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Podrobnosti o soutěži na komar.math.muni.cz

Více informací o soutěžích získáte také u svých vyučujících matematiky.

 

Edukativně – stimulační skupinky pro předškoláky

Jako každý rok bychom rádi žabovřeským předškolákům nabídli možnost zahrát si na školu a připravit se na úspěšný vstup do školních let. To je možné prostřednictvím Edukativně – stimulačních skupinek, které naše škola organizuje. Bližší info a přihlášky zde.

Logická olympiáda

I v letošním školním roce se naše škola zapojí do soutěže Logická olympiáda, kterou pořádá Mensa České republiky. Zúčastnit se mohou všichní žáci základních škol. Registrace soutěžících na adrese www.logickaolympiada.cz je nutná do 30.9.2019.

 

Organizace začátku školního roku

V pondělí 2. 9. 2019 mají všechny třídy pouze jednu třídnickou hodinu. Začátek výuky je v 9.00 hod. Žáci se dostaví do školy nepozději v 8.55 hod. a nemusí se přezouvat. Rodiče prvňáčků zveme do tříd. Obědy se budou vydávat od 10.00 do 11.30 hod. Školní družina bude v provozu od 7.00 do 16.00 hod.

V úterý 3. 9. budou mít prvňáčci dvě vyučovací hodiny. Ostatní třídy mají čtyři hodiny s třídním učitelem. Obědy se vydávají od 11.30 hod. Školní družina bude po zbytek týdne navazovat na výuku, bude začínat v 6.00 hod. a končit v 18.00 hod.

Ve středu 4. 9. mají prvňáčci výuku dvě vyučovací hodiny. Ostatní třídy se již učí podle platného rozvrhu.

Ve čtvrtek 5. 9. budou mít prvňáčci tři hodiny. V pátek 6. 9. se již i prvňáčci učí podle rozvrhu.

Cambridge English – termíny přípravných kurzů

Vážení rodiče,

na našich webových stránkách v sekci Cambridge exams zveřejňujeme termíny přípravy ke Cambridgeským zkouškám pro školní rok 2019/20. Termíny jsme vybrali tak, aby, pokud to bylo možné, děti mohly pokračovat v přípravě ve stejné skupině a se stejným vyučujícím. Při volbě kurzu berte v úvahu více jazykovou pokročilost dítěte spíše než ročník, do kterého dítě spadá. V případě nejasností se neváhejte obrátit na pana učitel Kříže krizm@zssirotkova.cz, který s Vámi vhodnou skupinu zkonzultuje. 

Zápis do přípravných kurzů bude stejně jako ostatní školní a družinové kroužky přístupný přes elektronické rozhraní , a to od pondělí 2. 9. 10:00 hodin.

 

 

PLATBY VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

Vážení rodiče,

prosíme, abyste na účet školy prozatím neposílali žádné platby – družina, kroužky, pomůcky ani jiné (NETÝKÁ SE PLATEB NA OBĚDY).

Vyčkejte, až Vás škola vyzve k zaplacení. Vytvoříme Vám předpis s přesnými instrukcemi – vše najdete na hlavním panelu po Vašem přihlášení do systému edookit. V sekci Platby budou veškeré informace o všech zaplacených i dlužných částkách. Platby zaslané na účet školy bez předpisu nemohou být spárovány a budou vráceny jako mylné.

Tato informace se netýká plateb na obědy!!! Jídelna má samostatný účet. V dalších aktualitách a v sekci obědy se dozvíte o stravování více.

Děkujeme za pochopení.

Vedení školy

ŠKOLNÍ JÍDELNA

První školní den mají všichni žáci oběd automaticky odhlášený. Oběd na tento den je nutné přihlásit (do 30.8. do 12:00) přes stravovací systém iCanteen, popř. e-mailem: jidelna@zssirotkova.cz nebo telefonicky: 723 736 445.

Strávníci, kteří dosud neodevzdali přihlášku, nemají obědy přihlášené a to ani v případě, že mají dostatečný kredit z předchozího školního roku. Objednávání přes iCanteen jim není umožněno. Přihlášku ke stravování najdete na stránkách školy v sekci Obědy (vyplněnou přihlášku stačí odeslat na e-mail jídelny).

Strávníkům, kteří nebudou mít platby na stravné za září připsané do 8.9., budou obědy automaticky odhlášeny.

Noví strávníci mají možnost zakoupit čip za 60 Kč v kanceláři školy v těchto dnech:
Úterý 27.8.2019 7:30 – 14:00 hod.
Středa 28.8.2019 12:00 – 17:00 hod.
Čtvrtek 29.8.2019 7:30 – 14:00 hod.
Zároveň zde obdrží své přístupové údaje do iCanteen.

Rozvrhy pro školní rok 2019/2020

Vážení rodiče,
v přiloženém dokumentu najdete rozvrhy tříd  pro nadcházející školní rok. Rozvrhy 1. – 4. tříd vytvoří třídní učitelky v průběhu přípravného týdne, zveřejněny budou ve středu 28.8. Můžete počítat s tím, že:

  • 1. třídy budou mít 2x týdně půlenou výuku ČJ a M, polovina třídy půjde na devátou a bude mít tento den výuku do páté vyučovací hodiny
  • 2. třídy budou mít 4x týdně výuku do páté vyučovací hodiny, také budou mít půlenou výuku ČJ a M 
  • 3. třídy budou mít každý den 5 hodin nebo 1x 6 hodin a 1×4 hodiny
  • 4. třídy budou mít 2x týdně 6 hodin

Rozvrhy se mohou v prvních týdnech školního roku ještě mírně změnit.

Seznam školních i družinových kroužků pro nadcházející školní rok budeme průběžně aktualizovat na webových stránkách školy.

Časový rozpis kroužků přípravy na Cambridge Exams bude zveřejněn v týdnu od 19.8.

Přihlašování do všech kroužků včetně CAM bude zpřístupněno od 2.9. 10:00 hodin elektronickou formou na webové stránce přihlašování kroužky .

 

 

seznam pomůcek na nový školní rok 2019/2020

 

Seznam učebnic, sešitů a dalších potřebných pomůcek pro jednotlivé předměty nejdete: ZDE

poděkování 4.B

Skvělou třídní učitelku je těžké získat, náročné opustit a nemožné na ni zapomenout. Děkujeme paní učitelce Iloně Košťálové. 4.B.