ZŠ Sirotkova » Aktuality

Aktuality

Tisková zpráva z cesty do Tokia č.9

 

V dnešní tiskové zprávě bych rád vzdal hold nejen Vašim skvělým sportovním výkonům, ale také našemu krásnému jazyku…

„Není důležité se zúčastnit, ale zvítězit“ – tak tohle obrácené rčení rozhodně neplatí pro Sirotečky!!!
Vážíme si všech kolektivů, které „tahem za jeden provaz“ dotáhly svůj tým až k hranici 15.000 km. Myslím, že i pro mnohé z Vás bylo před rokem utopií, že se hecnete a týden co týden budete sbírat kilometry „jako na běžícím pásu“. Jednoduchým výpočtem to činí cca 1.500 km týdně na třídu, a to je „něco mezi nebem a zemí!“ Mnozí z Vás přešli na systém „ranní ptáče dál doskáče“ nebo jste se občas pokusili „vzít nohy na ramena“. Některé týdny byly na výkony bohatší, některé méně – ono to tak bývá, že „každý chvilku tahá pilku“. Věřte nám, že vše, co jste pro svůj tým vykonali, mělo smysl. Covidová doba byla a zlá a určitě budete v létě rádi, že jste načerpali síly na letní aktivity… Holt „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“. Potřebovali jsme Vás vyhnat ven, protože „kam nechodí Slunce – tam chodí lékař“.

A aby pořekadlo „bez práce nejsou koláče“ nevyznělo jen jako fráze, připravili jsme pro Vás „to nejlepší na konec“ – týmy, které dorazily do Tokia jako první („kdo dřív přijde, ten dřív mele“) obdrží luxusní tematický dort domácí výroby. Stejně tak pro všechny kolektivy, které hranici 15.000 km překonají do této neděle, tj. 20.6., máme připraveny drobné dárečky. Prostě – „komu se nelení, tomu se zelení“

No a pro ty, kteří svoji pouť ukončí někde uprostřed Číny – hlavně „neházejte flintu do žita“, makejte dál, tužte své tělo. Už staří Sokolové věděli, že „v zdravém těle – zdravý duch“. A jako poslední poselství před ukončením výzvy TOKIO bych použil dva citáty, vyberte si ten, který je Vám bližší:

Snad si k srdci nevezmete ten od Haliny Pawlowské: „Nejlepší sport – je kafe a dort“ cool

Lepší je určitě tento: „Bolest, kterou cítíš dnes, je síla, kterou pocítíš zítra“

Průběžné výsledky ke shlédnutí ZDE.

SAYONARA!

L.U. + Olympijský výbor

Matematická olympiáda – okresní kolo 5.ročník

V okresním kole soutěže Matematická olympiáda pro 5. třídy, které se konalo 19. 5. 2021,  jsme měli hojné zastoupení. Soutěže se zúčastnilo 37 žáků, převážně ze tříd 5.C a 5.D. Na stupních vítězů skončilo hned několik z nich:

  1. místo : Š. Šebelová (5.D), V. Matysík  (5.C)
  2. místo: Michal Gerik (5.C)
  3. místo: D.Bučková (5.D), J. Havlásek (5.D), L. Oleksíková (5.D), P. Valachová (5.D)

Dalších 32 účastníků se stalo úspěšnými řešiteli. Výsledková listina k nahlédnutí zde.

 

Pomůcky pro budoucí čtvrťáky

 

Seznam pomůcek pro budoucí čtvrťáky najdete zde: 4.A

Pomůcky pro budoucí prvňáky

 

Seznam pomůcek pro prvňáky v novém školním roce najdete zde 1.A

Hovorové hodiny 14.6.2021

Seznam pedagogických pracovníků s místností, kde budou k dispozici rodičům během hovorových hodin 14. 6. 2021, k nahlédnutí ZDE.

CYKLOVODA 2021

Deváťáci zdraví z cyklistického kurzu😉

Doplňujeme budoucí 8. matematické třídy

 

ZŠ Sirotkova 36 doplňuje budoucí 8. matematické třídy za žáky, kteří se dostali na šestiletá gymnázia. Podmínkou přijetí do M-třídy je složení vstupního testu.

Tisková zpráva z cesty do Tokia č.8

Sportu zdar!!!
Opět trošku se zpožděním, ale přece jen přinášíme stav cesty do Tokia po 8. týdnu…
Tak máme v Tokiu už pět tříd, dříve uvedené 6.A a 3.A doplnily týmy 2.A, 3.C a 8.C.
Vzhledem k tomu, že část olympijského výboru se v příštím týdnu účastní mezinárodního zasedání MOV v Jižních Čechách, prosíme statistiky jednotlivých tříd (a také ty, kteří v minulém týdnu údaje zapomněli dodat), aby tentokrát výsledky pozdrželi a zaslali nám součet za tento a příští týden (29.5. – 4.6. a 5. – 11.6.) na konci příštího týdne. Připomínáme, že všechny kolektivy, které do Tokia dorazí k 20.6., čeká za vytrvalost, svědomitost a týmovou práci odměna od pana ředitele…
V souvislosti s naší akcí Vás čeká ve školní jídelně 24.6. japonské menu od známého šéfkuchaře, v úterý 29.6. proběhne slavnostní vyhodnocení naší tokijské cesty, pravděpodobně v areálu Salesiánského centra.
Máme před sebou posledních 16 dní, tak sbírejte, běhejte, jezděte o sto šest :o)

Průběžné výsledky ZDE

L.U. + Olympijský výbor

Třeťáci nám napekli spoustu dobrot

 

Děti ze Základní školy Sirotkova v Brně nás včera navštívily v naší bohunické základně a doslova nás „zasypaly“ slaným i sladkým pečivem.

Odkaz na web Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje

Rozdělení žáků do budoucích 1. tříd

 

Zveme rodiče budoucích prvňáčků na první třídní schůzku, která se uskuteční v pondělí 7. 6. 2021 od 17.00 v ZŠ Sirotkova. Rozdělení do tříd můžete shlédnout ZDE.
Bližší info ke schůzkám zašleme mailem.