II.A

2022-2023

 

Třídní učitelka: Mgr, Jitka Bínová

Zástupce třídní učitelky: Mgr. Lenka Řezáčová__

CVČ Lipka – Léto v přírodní zahradě

16.5.2023

Program nás přivedl do letní rozkvetlé přírodní zahrady. Věnovali jsme se zejména tématům vody a léčivých bylin, procvičili si smyslové vnímání, vlastní prožitek a praktické činnosti.
Celou cestu poznáváním nás provázela Bylinková a Vodní víla.
V „bylinkové“ části programu jsme se seznámili s několika druhy bylin a možnostmi jejich využití. Byliny jsme zkoušeli poznávat nejen zrakem, ale i pomocí čichu a hmatu. Naučili jsme se jak byliny sbírat a sušit.
Ve druhé části programu jsme poznali možnosti využití vody v zahradě, šetrného hospodaření s ní a význam vody jako útočiště pro živočichy, zdroje zábavy a relaxace. Učili jsme se pracovat s jednoduchým plánem zahrady. Poznávali jsme obojživelníky v zahradním jezírku a pohráli si u soustavy dřevěných vodních korýtek.
Na závěr celého programu jsme všichni společně ochutnali vlastnoručně uvařený bylinkový čaj.

Moc jsme si to užili a podívat se můžete
ZDE 

 

 

ŠVP Tři Studně – Penzion Sykovec

29.5.2023

Krasný den všem,

zdravíme ze Sykovce, kde jsme první den probádali celé okolí. Stihli jsme v soutěžích získat i několik trofejí a to nás tak zmohlo, že jsme někteří zavřeli svá očka ještě dříve, než byla večerka. Jaká to byla badatelská dřina, se můžete podívat ZDE

 

30.5. 2023

Dnešní den nám začal hned po ránu zapeklitou zprávou. Veselý hejkal Pepíno nám schoval medajle, které potřebujeme k získávání trofejí. Aby toho nebylo málo, ještě jsme museli pohledat roztroušenou tajnou zprávu. Byla to opravdu dřina. A protože je Pepíno opravdu veselý a vůbec nás nešetří, museli jsme mu překreslit hieroglyfy. A komu se to povedlo nejlépe? Však se podívejte ZDE  

 

31.5.2023

Jako správní průzkumníci jsme se dnes vydali na celodenní cestu za poznáním. Bylo opravdu moc krásně. Však se podívejte ZDE

 

1.6.2023

Dnešní slavnostní Den dětí jsme začali přípravou ke splnění podmínek hejkala Pepína. Ten nám za odměnu nachystal indicie k nalezení pokladu. Nebylo to zrovna moc jednoduché, nevěříte?

Poslední večer nás ještě čekala soutěž o Pexesového krále a dokonce jsme objevili „Frajera“ a „Frajerku“ třídy. Kdo to byl? Na všechny otázky najdete odpověď ZDE .