II.A

Třídní učitelka: Mgr. Jitka Bínová
Zástupce třídní učitelky: Mgr. Petra Smolíková
Rozvrh třídy
____________________________________________________________________________________

Pomůcky pro 3.A

Sešity: 523 x 10
420 x 1
notový sešit 16 listů
644 x 1

Do Vv a Pč:
Lepidlo Kores tuhé
Tempery Koh I Nor
Paleta
Anilinové vodové barvy
Igelitový ubrus na lavici
Hadřík na otírání štětců
Štětce kulaté alespoň 3 velikosti
Štětce ploché –„-
Voskovky
Nůžky
Černý liner – popisovač 2 tloušťky
Barevné papíry A4 – 20 listů 2x
Doporučuji kupovat pomůcky s dítětem, protože ví, s čím ve škole pracujeme.

Do Tv:
Do tělocvičny budeme potřebovat tričko, kraťase a vhodnou sálovou obuv.
Ven na podzim tepláky nebo ¾ kalhoty-elasťáky…, mikinu a obuv na běhání ven-sportovní sandálky nejsou na atletiku vhodné! Boty na atletiku se nevlezou do bedny proto si je děti mohou nechávat v šatně, ale v podepsaném pytlíku, tam kde mají mít vždy uložené i přezůvky.

Akce třídy :

Září                    knihovna JM                         13.9.       9:00h

Říjen                  Celní správa ČR                    4.10.      9:00h

Listopad            VP – včely                              30.11.

Prosinec            VP Vánoce + dílnička          5.12.      8:30 – 11:30h

                           CVČ Lužánky – Bijásek

Leden                 Planetárium                          31.1. 8:00 – 10:00h

Únor

Březen                   divadlo Radost                   26.3. 8:00 – 10:00h

Duben                    CVČ Lužánky                     12.4.       9:30 – 11h

Květen                   Poutníci – koncert             24.5.      10:00 – 11:45h

Červen                   ŠVP Nesměř                       3.6.   –  7.6. 2019

 

 

Vánoce 2018-2019 v CVČ Lužánky

Vánoční přípravu jsme nepodcenili, můžete se podívat ZDE

 

 

Zimní radovánky

Konečně se nám poštěstilo, že nám sníh vydržel alespoň do druhého dne, a tak jsme si ho aspoň chvilku užili. Podívat se můžete ZDE

 

 

Planetárium

Návštěva planetária byla úžasná, spolu s Robinsonkou jsme přistáli na Měsíci ZDE

 

 

Jarní probuzení – CVČ Lipka

Pohádkou o probouzejících se kytičkách byli děti přivedeny do rostlinné říše.
Po rozdělení jedna část žáků pracovala na zahradě Lipky, kde hlavním tématem byly  první
jarní rostliny (sněženka, bledule, koniklec, podléška, hlaváček, talovín, tulipán, dymnivka, sasanka). Děti poznávaly hlavní části cibulnatých rostlin a společně objevily význam
cibulky pro růst a následný život rostliny.
Prožitková hra děti zavedla do jarního lesa, kde se postupně vše probouzí a zase zaniká, přechází do léta a přes podzimní les opět ulehá opět do zimního spánku. Zde se opět  děti společně snažily přijít na to, proč jarní les je vlastně nejhezčí a nejpestřejší. Žáci si sami vyhotovili malý kapesní atlas jarních květin. Při této aktivitě pochopili význam a rozdíl mezi atlasem a klíčem. Na závěr této části žáci putovali se svými atlásy po zahradě Lipky a hledali květiny, které právě kvetou a ty si nakonec vybarvili odpovídajícími barvami. Zůstanou nevybarveny pouze ty, které ještě nekvetou.
Druhá část byla věnována stavbě květu, kterou žáci přímo  pozorují na modelech květů  a vývoji plodu. Žákům je vysvětleno opylení a oplození rostliny a nezastupitelná role hmyzích opylovačů.
Prostřednictvím povídání, schémat, obrázků, pravých rámečků z úlů, včelích produktů měli děti možnost proniknout do života včelího společenství.
Prožitkovou hrou si děti vyzkoušely život létavek i jejich dorozumívání.                                                                                                                                                                                                                                  V závěru si děti vyrobily včelku z olšové šišky, rouna, drátků, větvičky a celofánu – ze všeho přírodního.

Jak se dětem dařilo se můžete podívat ZDE

 

Den zvířat

Tímto projektem jsme si na vlastní kůži  mohli vyzkoušet, co vše potřebují naši mazlíčci a jaký pocit to je, mít ten který druh doma. Také jsme zabrousili do naší paměti, abychom mohli vyluštit hádanky, křížovky či matematické úkoly se zvířecí tématikou. Děkujeme mazlíčkům za trpělivost a rodičům za pomoc.
Kolik se nás sešlo se můžete podívat ZDE     

 

ŠVP Nesměř 3.6. – 7.6.2019

Letošní školu v přírodě jsme si zase pěkně užili, tentokrát v rytířském duchu.

Vydali jsme se krmit divočáky, ale i divočáky ulovit. Správný šlechtic byl vychováván nejen v loveckém umění, ale i v malířství.

Rytíři museli být také vzdělaní a tak jsme si porovnali síly v postřehu, paměti i rychlosti Kimovou hrou, hieroglyfy ,ve skládání puzzle se zvířaty či rostlinném pexesu. Po IQ testu jsme si udělali malou projížďku po panství při dostizích. Každá naše soutěž byla také odměněna a nám se tak mohly rozšiřovat naše sbírky rytířské výbavy.

Celodenní výlet do sousedního panství ve Velkém Meziříčí nám umožnil rozšířit naše obzory a dokonce jsme měli tu čest se setkat se současným majitelem zámku panem hrabětem Janem Podstazkym – Lichtenstein.

Předposlední den jsme se  vcítili do princezen, které ve svých úžasných róbách musely absolvovat  různé  činnosti. Náročné úkoly nás však vycvičily tak, že jsme všichni zdárně složili rytířskou přísahu, ale ne každý byl hoden se rytířem stát. Přesto se našli 2 budoucí rytíři, ale i 2 rytířky, kteří byli v závěrečném hodnocení označeni šerpou a získali rytířský glejt. Takovou poctu jsme společně oslavili na závěrečném plese, kam byli přizváni i ostatní členové našeho hrabství.

Naše hrabství jsme však museli opustit, ale nemohli jsme tam zanechat poklad, který nám uschovali naši předkové na horší časy.

Pojďte se k nám podívat ZDE