IX.C

Třídní učitelka: Mgr. Milena Čadová
Zástupce třídní učitelky: Mgr. Lenka Polická
Rozvrh třídy

 

 

 

11.6.-13.6.2019

Školní výlet – Tišnovsko

Že se dá prožít dobrodružství v přírodě na dosah Brna si zkusila třída 9. C na svém rozlučkovém výletě. Během tří dní 11.-13. 6. putovali krajinou kolem říček Halda, Libochůvka a Bobrůvka, brodili, vařili na ohni a spali pod hvězdami.

Fotky k nahlédnutí ZDE

9.5.2019

„Pro život“ – kurz první pomoci

31.1.2019

Rozdávání pololetního vysvědčení se povedlo. Každý si odnesl nejen pro deváťáky důležité známky, ale i důležité znalosti ze základů společenského chování. Letos byl na programu tanec a vše, co k němu patří. Všichni se dozvěděli, jak se chovat, co vzít na sebe, podívali se na ty, co už tančí nějaký ten rok a pod dohledem mistra z tanečního souboru Danza udělali své první taneční (po)kroky. Vysvědčení i své taneční nácviky přišli také ukázat prváci. Jak se den povedl je možné vidět na fotkách. Každý si odnesl nejen pro deváťáky důležité známky, ale i důležité znalosti ze základů společenského chování. Letos byl na programu tanec a vše, co k němu patří. Všichni se dozvěděli, jak se chovat, co vzít na sebe, podívali se na ty, co už tančí nějaký ten rok a pod dohledem mistra z tanečního souboru Danza udělali své první taneční (po)kroky. Vysvědčení i své taneční nácviky přišli také ukázat prváci. Jak se den povedl je možné vidět na fotkách zde.

6.2.2019

Mexický den

Projektový den školní jídelny – návštěva mexické velvyslankyně

17.1.2019

Prevent. program „Drogy“

7.12.2018

„Pohádková Mikulášská cesta“ – společná akce s 1.A

Začátek zimy, období Mikuláše jsme 7.12. oslavili spolu s prváky pohádkovou cestou. Na osmi stanovištích pomáhali skupinky prvňáků pohádkovým postavám. Víle Amálce se ztratil věneček z kvítí, Popelce pomohli vytřídit zamíchanou směs, Rákosníčkovi vyhledali hvězdičky, Šípkové Růžence zavázali prstík, U Rumcajsů byla přestřelka, Shrekovi vyhledali oblečení, aby mohl z bažiny, Červené Karkulce a Krtečkovi zazpívali koledy. Celou akci si užili malí i velcí. Fotky z akce ZDE.

22.11.2018

Thanksgiving Day – projektový den Aj

Den díkuvzdání je sice americký svátek, ale v rámci výuky angličtiny si ho užívají každý rok i deváťáci. Slavnostní den probíhá vždy čtvrtý čtvrtek v měsíci listopadu. Rozdělili jsme se na 4 skupiny, jedna nachystala prezentaci na interaktivní tabuli, další divadelní představení o příjezdu poutníků do Ameriky. Další dvě se podělily o nazdobení slavnostní tabule a hlavně, aby bylo co položit na ni. A lahůdky to byly vybrané, dýňová polévka, krocan s bramborovou kaší a vynikající dezert – cheesecake. Jak to vypadalo uvidíte na fotkách ZDE.