VELETRH CESTOVNÍHO RUCHU

Ve středu 12.2. se konal již tradiční zeměpisný projekt ,,Veletrh cestovního ruchu.“ Žáci osmých tříd vytvořili stánky, kde zajímavým způsobem prezentovali zemi, kterou si vybrali nebo je jim blízká. Žáci sedmých ročníků se pak tohoto ,,veletrhu“ aktivně účastnili – plnili různé úkoly, ochutnali tamní speciality, zatancovali si typické tance, plnili sportovní úkoly a hlavně se dozvěděli zajímavé a nové informace. Celkem vystavovalo 24 skupin pro cca 100 dětí a návštěvníků z řad učitelů. Přišel se podívat i pan místostarosta městské části Brno Žabovřesky Mgr. Filip Leder. Všechny stánky byly opravdu úžasné, nápadité a velmi pracné. Mohli jsme ochutnat japonské sushi, filipínské banány v těstíčku, čínské nudle a sladkosti, velké speciality nás čekaly u stánku Rwandy – kobylky, mouční červíci  a batáty, francouzské makronky, portugalské sladkosti, španělské a italské sýry, spousta lívanců a sladkostí, belgické pralinky, ruský kvas, anglický čaj a tousty, exotické ovoce a spousta dalšího. Vystavovatelé se oblékli do tradičních oděvů, představovali různé předměty a zvyky spojené s danou lokalitou. Akce se velmi vydařila a velký dík patří všem žákům osmých tříd, kteří se všichni k úkolu postavili velmi svědomitě a budou náležitě odměněni.

Fotky z akce najdete:ZDE

Výsledky :

1. RUSKO 21 bodů – 8.B Smékal Matyáš, Fejta Šimon, Nečas Jakub, Zrůn Ondřej
2. RWANDA 18 bodů – 8.D Večeřák Šimon, Kraus Tobiáš
3. FRANCIE 13 bodů – 8.DKeller Matěj, Puchýřová Katrin, Humár Marek, Mikulášková Leontýna, Krejčířová Eliška
4. BRAZÍLIE 12 bodů – 8.A – Francová Viky, Houšková Věra, Amadei Giulia, Zubková Izabela
5. ŠPANĚLSKO 9 bodů – 8.A – Vrba Matyáš, Cabaj Jan, Macek Tobiáš, Chlubný André
6. USA 7 bodů – 8.D – Vávrová Laura, Heroutová Alžběta, Lajkebová Tereza, Šimková Kristina, Gálová Natálie
7. FILIPÍNY – 6 bodů – 8.B – Pulkrábek Filip, Daks Danny, Momirov Alex, Sláma Patrik
8. ŘECKO – 5 bodů –8.A – Dvořáková Veronika, Svánovská Anetta, Sedláková Veronika
9. ITÁLIE – 4 body – 8.B – Paynda Samir, Hlaváček Jan, Nečas Matěj
10. VELKÁ BRITÁNIE 8.A – Rubášová Anežka, Kouřilová Bára, Vurmová Vendula, Smutná Adéla