Matematické soutěže Brloh, Komár

Máte rádi logické úlohy, rádi řešíte hádanky, hlavolamy a šifry? Pak právě vám jsou určeny matematické soutěže Brloh a Komár.

Brloh je zábavná týmová soutěž pro žáky ZŠ a nižších gymnázií. Probíhá ve třech kolech, která řešíte v pohodlí domova prostřednictvím internetu, nejlepší týmy pak postupují do finálových kol. Velké finále se letos koná na půdě CITECu Masarykovy univerzity. Chcete-li se dozvědět víc, přihlásit se nebo si vyzkoušet úlohy z minulých ročníků, směle na brloh.math.muni.cz.

Komár je matematický korespondenční seminář, který organizují studenti Gymnázia Brno, tř. Kpt. Jaroše pod záštitou Ústavu matematiky a statistiky PřF MUNI. Jedná se o soutěž určenou pro žáky 2. stupně základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Podrobnosti o soutěži na komar.math.muni.cz

Více informací o soutěžích získáte také u svých vyučujících matematiky.