Klub Mensy – blackboxy ve VIDA! centru

Ve středu 13. března vyrazili členové Klubu Mensy ČR řešit záhady černých skříněk neboli blackboxů do vědeckého centra VIDA! Čekalo je celkem 13 rozmanitých úkolů, u nichž museli nejen přijít na správné řešení, ale sami přijít často na velmi zapeklitý princip toho, jak vlastně řešení získat. Černé skříňky v podobě krabiček, sklenic, tyčí, kuliček a jiných nádob prověřily všechny smysly, schopnost spolupracovat, zkoušet různé alternativy řešení i výdrž…
Sice se nám nepodařilo hru vyhrát a všechny úkoly zdárně vyřešit, ale všichni jsme si hru velice užili a navíc si odnesli cenné zkušenosti pro příští výzvy – musíme spolupracovat, komunikovat, ověřovat řešení a táhnout za jeden provaz.
Věříme, že další výzvu už hravě překonáme!
Pokud chcete nakouknout pod pokličku hry blackboxy, kterou VIDA! centrum připravilo pro skupiny dětí, mrkněte do fotogalerie.