Aktuality

Návštěva z MŠ Žižkova

Předškoláci z MŠ Žižkova si ve středu vyzkoušeli učení v opravdové škole. Šlo jim to velmi dobře a do školy se prý už moc těší. Poděkování patří žákům 2. B, kteří jim byli pozornými průvodci.

WP_20180314_10_36_28_Pro

Basket v Tišňově – holky

Naše družstvo děvčat se rovněž pokusilo probojovat do další části soutěže. Bohužel soupeřky byly nad jejich síly a obsadily 3. místo. Tým ve složení Míša Jansová, Terka Černá, Julča Michalčíková, Natka Benešová, Natka Novická a Peťa Malenová vedla zkušená „harcovnice“ sportu bezedných košů Sabča Lajkebová. Sportu zdar!

IMG-e2b714eb2f607325a3ceaf5ef6cda478-V

Okresní kolo – basketbal hoši

V tomto týdnu pokračovala naše basketbalová družstva ve vítězných taženích. Výběr žáků 8. a 9. tříd suverénně zvítězil v okresním kole, když postupně porazil výběry základních škol Nám. Svornosti, Úvozu a silné Bakalky. Příští pátek se chlapci v hale Veterinární fakulty utkají s ostatními vítězi okresů ve finálovém turnaji Jihomoravského kraje. Samozřejmě všichni držíme pěsti, aby zopakovali loňský famózní postup do celostátního finále.

20180314_112544

Celoškolní zeměpisná soutěž

V březnu proběhla třídní kola zeměpisné soutěže : Poznej město podle obrázku, ve které si žáci ověřili zejména svůj obecný rozhled. První tři žáci z každé třídy postupují do celoškolního kola, které se bude konat ve středu 11.4. ve 14.hodin v učebně 8.B. Hrajeme o hodnotné ceny. Všem úspěšným řešitelům gratulujeme a přejeme hodně štěstí.
Výsledky třídních kol najdete zde.

ADOPCE KLOKANA BAŽINNÉHO

Zoologická zahrada města Brna se stejně jako ostatní zahrady potýká s nedostatkem finančních prostředků na svoji činnost. K tomu, aby Zoo Brno měla pro svoje zvířata připraveny co nejvhodnější životní podmínky a aby se stala pro návštěvníky co nejpřitažlivější se staráme dlouhodobě i my na ZŠ Sirotkova, letos můžete opět přispět i Vy! Jak? Nákupem samolepky v hodnotě 20 Kč se stanete adoptivními rodiči KLOKANA BAŽINNÉHO. Třída s největším počtem zakoupených samolepek získá zdarma vstupenku do Zoo Brno s možností výběru výukového programu a sladkou odměnu.

Tyto samolepky zakoupíte v kabinetě přírodopisu u pí.uč. Rašovské a p. uč. Přikryla.

samolepka klokan 2018

Basketbal – jihomoravský přebor

Stejně jako holky, tak i kluci zabojovali v městském části jihomoravského přeboru. Pod vedením zkušené trenérky, pí. učitelky Sabiny Lajkebové, zdolali všechny soupeře a postupují do další části soutěže. Přejeme hodně štěstí!

Sestava: Šimon Hub, Jan Freyer, Oleksander Hladyuk, Andreas Chlubný, Matěj Pokorný, Matyáš Visi, Filip Nevrlý.

IMG-6a002211f56e3a9f9c7abcf9e6b2a2b3-V

Jihomoravský přebor v lyžováni

V dnešní den se konal jihomoravský přebor v alpském lyžování. I v tomto sportovním odvětví se mezi našimi žáky najdou zdatní reprezentanti. Odborné pomoci a doprovodu se ujal světoznámý odborník a skvělý lyžař pan Petr Lajkeb. Naši lyžaři se nenechali zahanbit a ve svých kategoriích ukořistili následující umístění:

2 . místo Klára Melicharová kategorie dívek 1. – 3. tříd

 2. místo Linda Krčková, 12. místo Linda Weschlerová, 13. místo Lucka Melicharová kategorie dívek 4. – 5. tříd

1. místo Jakub Hlavoň kategorie hochů 6. – 7. tříd

3. místo David Muzikář kategorie hochů 8. – 9. tříd

Děkujeme za vzornou reprezentaci a gratulujeme k předvedeným výkonům!

01 - zakyne 1-3 trida - 2 misto Klara Melicharova 03 - zakyne 4-5 trida - 2 misto Lucka Krckova 06 - zaci 5-6 trida - 1 misto Kuba Hlavonspolecne foto zavodniku ZS Sirotkova

Městské kolo přeboru v basketbale

Dnes se konalo městské kolo přeboru v basketbale v kategorii dívek. Pod vedením zkušené „baskeťačky“ pí.uč. Lajkebové se týmu, ve složení Anička Brandejská, Míša Jansová, Terka Černá, Julča Michalčíková, Natka Benešová, „C“, Natka Novická, Peťa Malenová a Kája Tomášová,   podařilo postoupit do další části soutěže. Přejeme mnoho úspěchů.

IMG-aaace5d08a1bab9f30941048ced24018-V

 

Babylon

Informace k organizaci městského kola soutěže ve čtenářské gramotnosti

Babylon aneb Rozumíme si?

Městské kolo proběhne v úterý 13. 3. 2018 od 13.00 hod.

Místo konání:   Tyršova základní škola, Kuldova 38, Brno

Příjezd v době od 12:10 hod (MHD, zastávka Kuldova (tram 2, 3).
S sebou žáci potřebují pouze psací potřeby. Přezůvky nejsou nutné. Soutěž bude trvat 60 min. čistého času, tzn. spolu s pokyny bude konec nejpozději ve 14:10 hod.

seznam_postupujici_5_rocnik.pdfseznam_postupujici_6_7_rocnik.pdf

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ “ KOMIKS“ – VYHODNOCENÍ :-)

 

V tomto školním roce se na naší škole v rámci výtvarné výchovy

uskutečnila soutěž na téma “ KOMIKS“.

 

Ocenění žáci:
 
1. místo v kategorii 9. ročníku,   Terezka Divácká 
1. místo v kategorii 7. ročníku,   Petra Malenová
1. místo v kategorii 6. ročníku,   Do Hong Anh
1. místo v kategorii 5. ročníku,   Jan Vřeský
1. místo v kategorii 5. ročníku,   Hana Doušková

 

 Více fotek zde: